TRANSCO Polska Sp. z o.o.

Przewozy międzynarodowe i na terenie Europy • Logistyka transportu • Odprawa celna

Firma

TRANSCO Polska Sp. z o.o. to średniej wielkości spedycja dysponująca własną agencją celną obsługującą przewozy międzynarodowe i europejskie. Nasz doświadczony, zmotywowany, a przede wszystkim wielojęzyczny zespół już od 1997 roku oferuje idealnie dopasowane rozwiązania i zapewnia klientom indywidualną obsługę. W ostatnich latach stale rozszerzaliśmy ofertę usług. Rozpoczynaliśmy od transportu z i do Polski – obecnie na terenie całej Europy realizujemy przewozy zarówno pojedynczych palet, jak i ładunków całopojazdowych oraz oferujemy indywidualne rozwiązania logistyczne dostosowane do potrzeb klientów. Spektrum naszego działania obejmuje branżę motoryzacyjną, chemiczną, przemysł spożywczy oraz farmaceutyczny – we wszystkich tych dziedzinach z powodzeniem spełniamy wysokie wymogi jakościowe naszych klientów.

Z przyjemnością przygotujemy ofertę naszych usług na rozsądnych warunkach.

Historia

Firma logistyczno-transportowa TRANSCO Polska Sp. z o.o. została założona w 1997 roku przez niemiecką spółę matkę TRANSCO Süd Internationale Transporte z Singen i do dziś pozostaje stuprocentową spółką córką Grupy TRANSCO. Pierwsza siedziba firmy znajdowała się w Tarnowie Podgórnym, dynamicznie rozwijającej się miejscowości pod Poznaniem. Wraz z powstaniem polskiej spółki zwiększyła się intensywność przewozów z regionu Jeziora Bodeńskiego i Szwajcarii do Polski oraz w odwrotnym kierunku. Spektrum usług obejmowało nie tylko organizację transportu, lecz także odprawy celne obsługiwane przez własnych agentów celnych na terminalu celnym w Poznaniu.

Z końcem 2007 roku nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa i do firmy dołączył Krzysztof Popławski. Od tego momentu w kolejnych latach firma zwiększała ofertę usług i wchodziła na nowe rynki. Biuro zostało przeniesione do Poznania, a w 2011 roku otwarto drugi oddział w Gdyni.

Dziś zatrudniamy zmotywowany zespół czternastu osób i dysponujemy dużą siecią partnerów w Polsce i Europie.